Cisárove nové šaty

Autor: Obec Spišský Hrhov | 25.7.2014 o 8:38 | Karma článku: 5,90 | Prečítané:  748x

Kto a kedy zvolá: Kráľ je nahý! Čo nám bráni, aby sme zaviedli logické, zároveň však ľudské pravidlá, aby sme nezamestnaných na podpore ešte viac nedegradovali, ale pomohli im. Dávam Vám teda na známosť. Keď nie je odvaha zrušiť neefektívne aktivačné práce, čo neprinášajú osoh nikomu (teda, aby sme boli spravodliví, tak zlepšujú čistotu obcí), je potrebné zaviesť jednu úplne normálnu vec.

Začnime kvantifikovať a verifikovať prácu, ktorú vykonávajú ľudia na verejnoprospešných prácach. Nikto sa nezaoberá tým, že jednu dedinu upratuje pár ľudí a rovnako veľkú, pár kilometrov ďalej - tisícka. Potom sa nemôže stať, že tisíc ľudí upratuje jednu dedinu a vždy je tam neporiadok. Televízia o tom natočí šot a celé Slovensko si zvýši rasistickú krivku minimálne o jeden stupeň. Najväčšiu škodu páchame na sociálne odkázaných, ničíme ich dôstojnosť, pracovné návyky a vytvárame ďalšie a ďalšie negatívne javy. Vyhrocujeme naše protirómske postoje. Celkom logicky. A nám, daňovým poplatníkom (konečne si to uvedomte, že to sú naše peniaze, nie peniaze štátu), spôsobujeme finančné škody. Azda sa bojíme, že sa odhalí krutá pravda, že celé je to totálne neefektívne..?! No skutočne je. Prídu si tam odstáť svoje a nám to stačí. Za tie financie vieme podporiť stovky, možno tisícku - dve skutočných pracovných miest. A máme na to celkom funkčný zákon. Len treba chcieť. (To sme sa vytešovali, že musia robiť a nebudú brať dávky zadarmo. Demagógia!) Zavolajte si ľudí poupratovať dom, pokosiť záhradu, upraviť priedomie a Vy ich budete kontrolovať, či tam skutočne prišli a to je všetko. Raz za čas prídete pozrieť, či tam je toľko ľudí, koľko je vo výkaze, na základe ktorého im platíte. A nikdy, ale nikdy Vás nebude zaujímať, čo títo ľudia za ten čas urobia či neurobia.

Toto sú naše aktivačné práce.

Kričím: Ale veď on je nahý. Kráľ je naozaj nahý.

 

Autor: Vladimír Ledecký

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

SVET

Špióni, puč aj Kremeľ. Rusko rozkladá Čiernu Horu

Analytici naznačujú, že za všetkým môže byť Kremeľ.


Už ste čítali?