Vlna radosti a lásky - Vianoce

Autor: Obec Spišský Hrhov | 23.12.2014 o 17:40 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  431x

Ďalší rok je za nami. Uvedomujúc si, že sme starší, že čas plynie rýchlosťou vyššou asi ako rýchlosť svetla. 

Ale znovu tu máme obdobie, ktoré by malo byť pohnútkou k väčšej pomoci druhým. Vety, frázy, či prázdne slová, ktoré počujeme rok čo rok? Nebudem písať o tom, že Vianoce nie sú o darčekoch, a ani o tom, že nie je dôležité, koľko kilogramov ovocia a šalátu má byť na stole. A ani o dĺžke upratovania domu.
Prajem si, aby vašou mysľou prebehla iskrička nádeje, že Vianoce sú skutočné nádherným časom. Časom radosti a lásky. Obdobím posilňovania vzťahov.
Už teraz mi v mysli hemží myšlienka, ako kráčam našou dedinou. Poviete si, a čo? Vianočný čas mení bežnosť na výnimočnosť! Myšlienka, že každý sedí doma s rodinou pri teplom pecíku, rozsvietenom stromčeku, sledujúc milión krát videné Tri oriešky pre popolušku.

Skutočne každý? Prežíva tieto sviatky každý s rodinou? Samota túto moju predstavu ničí. Množstvu ľudí chýba i pre nás taká bežná "strecha nad hlavou". Stromček nám svieti - samozrejmosť. Koľko ľudí nemá zavedenú elektrinu. Nespočetné množstvo.
Uvedomujúc si, čo všetko mám, som naozaj vďačná.
Vianoce stále prepájané so stresom, uponáhľanosťou sú v posledných rokoch raritou. Na cestách, v obchodoch.
Ale koniec koncov, všetko to je bezvýznamné. Ak nie ste s ľuďmi, ktorí vás majú radi, ak nevládne pokoj a láska, všetko je zbytočné.
Zastavme sa na minútku, tešme sa zo spoločných chvíľ strávených s ľuďmi, ktorí sú blízki nášmu srdcu. Podajme si ruky a povedzme si, že sa máme radi, ak to tak je. Zaručujem vám, že krajší darček neexistuje, ako prejav úprimnej lásky.

Milí moji, chcem vám všetkým zo srdca v mene všetkých ľudí dobrej vôle zapriať mnoho lásky, zdravia, radosti a Božej sily. Nech sú Vianoce Požehnaným časom, časom dobroprajnosti a ochoty.Ochoty pomáhať. Nech šírite radosť z radosti novonarodeného Ježiša Krista.
Krásny Vianočný caa.

S láskou, Zuzi Wagnerová.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?