Vlna radosti a lásky - Vianoce

Autor: Obec Spišský Hrhov | 23.12.2014 o 17:40 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  441x

Ďalší rok je za nami. Uvedomujúc si, že sme starší, že čas plynie rýchlosťou vyššou asi ako rýchlosť svetla. 

Ale znovu tu máme obdobie, ktoré by malo byť pohnútkou k väčšej pomoci druhým. Vety, frázy, či prázdne slová, ktoré počujeme rok čo rok? Nebudem písať o tom, že Vianoce nie sú o darčekoch, a ani o tom, že nie je dôležité, koľko kilogramov ovocia a šalátu má byť na stole. A ani o dĺžke upratovania domu.
Prajem si, aby vašou mysľou prebehla iskrička nádeje, že Vianoce sú skutočné nádherným časom. Časom radosti a lásky. Obdobím posilňovania vzťahov.
Už teraz mi v mysli hemží myšlienka, ako kráčam našou dedinou. Poviete si, a čo? Vianočný čas mení bežnosť na výnimočnosť! Myšlienka, že každý sedí doma s rodinou pri teplom pecíku, rozsvietenom stromčeku, sledujúc milión krát videné Tri oriešky pre popolušku.

Skutočne každý? Prežíva tieto sviatky každý s rodinou? Samota túto moju predstavu ničí. Množstvu ľudí chýba i pre nás taká bežná "strecha nad hlavou". Stromček nám svieti - samozrejmosť. Koľko ľudí nemá zavedenú elektrinu. Nespočetné množstvo.
Uvedomujúc si, čo všetko mám, som naozaj vďačná.
Vianoce stále prepájané so stresom, uponáhľanosťou sú v posledných rokoch raritou. Na cestách, v obchodoch.
Ale koniec koncov, všetko to je bezvýznamné. Ak nie ste s ľuďmi, ktorí vás majú radi, ak nevládne pokoj a láska, všetko je zbytočné.
Zastavme sa na minútku, tešme sa zo spoločných chvíľ strávených s ľuďmi, ktorí sú blízki nášmu srdcu. Podajme si ruky a povedzme si, že sa máme radi, ak to tak je. Zaručujem vám, že krajší darček neexistuje, ako prejav úprimnej lásky.

Milí moji, chcem vám všetkým zo srdca v mene všetkých ľudí dobrej vôle zapriať mnoho lásky, zdravia, radosti a Božej sily. Nech sú Vianoce Požehnaným časom, časom dobroprajnosti a ochoty.Ochoty pomáhať. Nech šírite radosť z radosti novonarodeného Ježiša Krista.
Krásny Vianočný caa.

S láskou, Zuzi Wagnerová.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.


Už ste čítali?